Ekonomi

Hugh Johnston, 4 Aralık’tan itibaren Disney’in CFO’su olarak görev yapacak

PepsiCo’da (NASDAQ: KEP) uzun süredir Finans Direktörü (CFO) Hugh Johnston, 4 Aralık 2023’ten itibaren Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü olarak Walt Disney’e (NYSE: DIS) geçecek. Bu geçiş, Disney’in önceki CFO’su Christine’in ayrılışının ardından geliyor. McCarthy, sağlık sorunları nedeniyle ve Disney Parklar, Deneyimler ve Ürünler CFO’su Kevin Lansberry geçici olarak görev yapıyor.

Amerika’nın en iyi CFO’larından biri olarak bilinen Johnston, 1987’den bu yana PepsiCo’da olağanüstü bir kariyere sahip. Johnston, PepsiCo’da Küresel Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Pepsi-Cola Kuzey Amerika Başkanı, Dönüşümden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı, Birleşmelerden ve Birleşmelerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Satın Almalar ve Merck’te Perakendeden Sorumlu Başkan Yardımcısı.

Disney CEO’su Bob Iger, Johnston’ın kapsamlı liderlik deneyiminden ve saygın prestijinden övgüyle söz etti. Iger, Johnston’ın uzmanlığının Disney’in büyüme yörüngesine rehberlik etmede değerli bir rol oynayacağına inandığını ifade etti.

62 yaşındaki yönetici, 30 Kasım’da PepsiCo’dan emekli olacak ve PepsiCo Foods Kuzey Amerika’nın şu anki finans müdürü James Caulfield, daha sonra onun yerine Genel Başkan Yardımcısı ve CFO olarak görev yapacak. Disney’deki fiyat paketi, yıllık 2 milyon dolarlık maaşı ve taban fiyatının %200’ü oranında bir ikramiyeyi içeriyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu