Haber

Rusya’dan ABD ve İsrail’e nükleer hamle! Füzeler birbiri ardına fırlatıldı!

Son dakika Rusya haberleri: İsrail’in Filistin’deki katliam saldırıları ABD’nin desteğiyle hız kesmeden devam ediyor. Rusya, bölgeye uçak gemisi gönderen ve hava savunma sistemlerini konuşlandıracağını açıklayan ABD ve İsrail’e karşı gerilimi tırmandırmak için yeni bir hamle yaptı.

RUSYA, ABD ve İSRAİL’E Misilleme AMAÇLI NÜKLEER TATBİKAT YAPTI

Rusya’nın kara, hava ve deniz unsurlarıyla misilleme amaçlı nükleer saldırı tatbikatı gerçekleştirildiği bildirildi. Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in video konferans sistemiyle takip ettiği tatbikatta karada, denizde ve havada nükleer caydırıcı silahların kullanıldığı belirtildi.

KITALARARASI NÜKLEER FÜZELER FIRLATILDI

Açıklamada, tatbikat sırasında balistik ve seyir füzelerinin fırlatıldığı, atışların Rusya Ulusal Savunma Kontrol Merkezi tarafından denetlendiği belirtildi.

Açıklamada, tatbikatta Yars kıtalararası balistik ve Sineva balistik füzelerinin kullanıldığı belirtildi.

‘TATBİKAT, DÜŞMANA NÜKLEER MİSİLLEME’

Rusya devlet televizyonunda yayınlanan tatbikat görüntülerinde Putin’e rapor verirken görülen Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, “Tatbikat, düşmanın nükleer saldırısına misilleme olarak büyük bir nükleer saldırı gerçekleştirme görevlerini yerine getirmeyi içeriyor.”İfadesini kullandı.

gedizajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu